ŁAŹNIA 2 APLIKACJA ARTSEEŁAŹNIA
To bezpłatna aplikacja skierowana do osób niewidomych i niedowidzących. Jej celem jest wprowadzenie osób z dysfunkcją wzroku do świata sztuki współczesnej i umożliwienie im pełnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez CSW ŁAŹNIA! Aplikacja ArtSeeŁaźnia umożliwia skorzystanie z automatycznej audiodeskrypcji lub połączenia się z wolontariuszem dokonującym audiodeskrypcji online wystaw prezentowanych w CSW ŁAŹNIA.
 
 
 
 
Jak pobrać aplikację?
Aplikacja jest dostępna do pobrania w sklepie Google Play. Jeśli nie posiadasz smartfona lub tabletu z  systemem Android, zapraszamy Cię do skorzystania z naszych urządzeń mobilnych dostępnych w CSW ŁAŹNIA.
 
Jak działa aplikacja?
Po uruchomieniu aplikacji masz dwie możliwości, możesz poczekać na włączenie się automatycznej audiodeskrypcji lub połączyć się z wolontariuszem przy pomocy przycisku „Połącz się. Zadzwoń”.
Wolontariusz za pomocą kamery w Twoim urządzeniu mobilnym widzi obraz, na który zostaje skierowana kamera i opisuje obiekty znajdujące się na wystawie. Kieruj kamerę urządzenia zgodnie ze wskazówkami wolontariusza, umożliwi to przeprowadzenie szczegółowej audiodeskrypcji.

Wolontariusz posiada dostęp do wszelkich informacji związanych z aktualną wystawą oraz pozycją osoby oprowadzanej poprzez wyliczoną triangulację iBeaconów. W przypadku braku odpowiedzi ze strony wolontariusza po uruchomieniu aplikacji i wysłuchaniu komunikatu głosowego – uruchomiona zostanie automatyczna audiodeskrypcja.
 
Poinformuj nas o swojej wizycie!

Jeśli chcesz odwiedzić CSW ŁAŹNIA i skorzystać z aplikacji ArtSeeŁaźnia, zarejestruj się na stronie artseelaznia.pl. W zgłoszeniu podaj:
- imię i nazwisko
- datę i godzinę wizyty
- telefon kontaktowy
- adres e-mail
 
Pamiętaj, aby zarejestrować się na artseelaznia.pl przed wizytą w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, dzięki tym informacjom będziemy mogli poinformować wolontariusza o Twojej wizycie.

W Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2 dostępne są również instrukcje obsługi aplikacji dostosowane do potrzeb zarówno osób niewidomych, jak i niedowidzących.
 
 
 
 
 
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5
Gdańsk, Nowy Port
 
 
Aplikacja ArtSeeŁaźnia powstała w ramach zadania „Nowy Port. W Centrum”, realizowanego w ramach projektu „Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku”.
 
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska