ŁAŹNIA 2 2013 - POLSKA SZKOŁA ANIMACJI – FENOMEN ARTYSTYCZNYPOLSKA SZKOŁA ANIMACJI – FENOMEN ARTYSTYCZNY

warsztaty Animuj Gdańsk! – spotkania z twórcami – przeglądy filmowe

 

Kiedy: grudzień 2013

Gdzie: CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5

zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, wiek i telefon kontaktowy, w temacie proszę podać nazwę warsztatów)

uczestnicy: uczniowie szkół średnich, studenci, dorośli

wstęp bezpłatny

 

 

Sobota 14 grudnia

godz. 18.00

Przegląd filmowy oraz spotkanie autorskie z Markiem Serafińskim, reżyserem i scenarzystą filmów animowanych, przewodniczącym Sekcji Filmu Animowanego Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

 

Sobota i niedziela 14 – 15 grudnia

godz. 11.00 – 17.00

Warsztaty tworzenia filmów animowanych Animuj Gdańsk!

prowadzenie: Robert Turło

 

 

Piątek 20 grudnia

godz. 18.00

Przegląd filmów, które powstały podczas warsztatów Animuj Gdańsk!, połączony z Ogólnopolskim Przeglądem Filmów Animowanych Kolęda echo. Grudniowe wydanie festiwalu koncentruje się wokół zimowej tematyki, a więc cynamonu, goździków, potraw wigilijnych oraz Nowego Roku.

 

 

 

Projekt Polska Szkoła Animacji składa się z cyklicznych spotkań z szeroko pojętą sztuką animowania - jej historią, dokonaniami współczesnymi i różnorodnymi technikami.

W ramach wydarzenia organizowane są cykliczne przeglądy filmowe, spotkania autorskie i warsztaty Animuj Gdańsk. Podczas każdej edycji zapraszani są twórcy reprezentujący różne techniki i style animowania. Artyści, nie tylko prezentują swoją twórczość, ale także włączają się w prowadzenie warsztatów Animuj Gdańsk!, podczas których uczestnicy realizują własne filmy animowane. CSW Łaźnia zapewnia profesjonalny sprzęt (m.in. komputery, tablety, cyfrowe kamery poklatkowe), oprogramowanie (m.in. Animator HD oraz Toon Boom Hormony i Animate) oraz pomoc doświadczonych prowadzący – Roberta Turły oraz artystów z gdańskiego studia GS Animation.

 

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapisy na każdy miesiąc prowadzone są oddzielnie.

Ilość miejsc ograniczona!

 

Filmy tworzone podczas warsztatów opierają się na motywach muzycznych stworzonych przez Tomka „Lipę” Lipnickiego (Illusion, Lipali)

 

Marek Serafiński – urodzony w 1954 roku. W 1980 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Grafiki – specjalizacja film animowany w pracowni prof. Daniela Szczechury. W 1984 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową i Telewizyjną w Łodzi na wydziale Reżyserii filmu animowanego pod kierunkiem prof. Mirosława Kijowicza. Przez lata związany ze Studiem Miniatur Filmowych w Warszawie. W 2004 założył własne Studio Graficzno – Filmowe Serafiński Studio. Jest autorem scenariuszy, opracowania plastycznego i animacji własnych filmów. Marek Serafiński pracuje w technice łączenia animacji, fotografii i grafiki. Punktem wyjścia są realne zdjęcia aktorów. Autor przetwarza je graficznie i tworzy z nich na nowo własną partyturę ruchu.

 

Filmografia:

 

MÓWCA 1981,

DWORZEC 1984,

KONCERT 1986 – nagroda na festiwalu w Huesca,

BETON 1987 – nagroda za animację na festiwalu w Krakowie,

WYŚCIG 1989 – Grand Prix festiwalu w Lipsku, nagroda specjalna w Annecy,

EGZAMIN 1992,

NARODZINY 1995,

GARBY 1997,

ZAWODOWIEC 2004,

SYN GWIAZD – 2006 - nagroda TVP S.A .Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza ALE KINO Poznań 2006,

IDEA wyróżnienie OFAFA 2007,

SAFARI- 2009. wyróżnienie OFAFA 2010

 

Kolęda echo - Program Kolęda echo jest pokazem dziecięcej twórczości filmowej, prezentującym animacje inspirowane ideą i tradycjami świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz zimy. Kolęda echo stanowi małą, świąteczną edycją Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych Halo echo i zgodnie z formułą przeglądu rozbrzmiewać będzie echem w całej Polsce. Program Kolęda echo złożony jest z trzydziestu krótkich filmów (całość trwa około 45 minut).

Dziecięce dzieła filmowe będą podziwiane przez cały grudzień 2013 i styczeń 2014 w wielu polskich miastach, miasteczkach i wsiach. Kolędę echo zaprosiły już do siebie: Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecinek, Warszawa, Legnica, Gorzów Wielkopolski, Cieszyn, Jasło, Skoczów, Wisła, Goleszów, Poznań, Dębowiec, Pogwizdowo, Ustronie i inne miejscowości.

 

Warsztaty, przeglądy i spotkania odbywają się w ramach projektu Polska Szkoła Animacji – Fenomen artystyczny. 

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska