ŁAŹNIA 2 2013 - POLSKA SZKOŁA ANIMACJI – FENOMEN ARTYSTYCZNY

warsztaty Animuj Gdańsk – spotkania z twórcami – przeglądy filmowe

Kiedy: 28-29 września
Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5 Gdańsk - NOWY PORT
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl
wstęp bezpłatny


Projekt Polska Szkoła Animacji składa się z cyklicznych spotkań z szeroko pojętą sztuką animowania - jej historią, dokonaniami współczesnymi i różnorodnymi technikami.
W ramach wydarzenia organizowane są cykliczne przeglądy filmowe, spotkania autorskie i warsztaty Animuj Gdańsk. Podczas każdej edycji zapraszani są twórcy reprezentujący różne techniki i style animowania. Artyści, nie tylko prezentują swoją twórczość, ale także włączają się w prowadzenie warsztatów Animuj Gdańsk, podczas których uczestnicy realizują własne filmy animowane. CSW Łaźnia zapewnia profesjonalny sprzęt (m.in. komputery, tablety, cyfrowe kamery poklatkowe), oprogramowanie (m.in. Animator HD oraz Toon Boom Hormony i Animate) oraz pomoc doświadczonych prowadzący – Roberta Turły oraz artystów z gdańskiego studia GS Animation.


Sobota i niedziela 28-29 września 2013
11.00-17.00 – warsztaty Animuj Gdańsk, prowadzenie: artyści z GS Animation

Sobota 28 września
18.00 – spotkanie autorskie z Markiem Kuczyńskim, kompozytorem i producentem muzyki filmowej, oraz przegląd filmów animowanych z muzyką artysty (m.in. Bajki i baśnie polskie, W odmętach kosmosu, czyli gdzie jest księżyc oraz Historia Bramy Wyżynnej).


Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres kinoanimacja@laznia.pl, podać swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Szczególnie zapraszamy studentów oraz uczniów szkół średnich. Kolejne spotkania Polskiej Szkoły Animacji odbędą się we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu.
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zapisy na każdy miesiąc prowadzone są oddzielnie.
Ilość miejsc ograniczona!
 
Filmy tworzone podczas warsztatów opierają się na motywach muzycznych stworzonych przez Tomka „Lipę” Lipnickiego (Illusion, Lipali)


Marek Kuczyński – kompozytor, producent, twórca muzyki filmowej, koncertowej i teatralnej. Tworzy w wielu stylach, od muzyki symfonicznej i kameralnej poprzez jazz do muzyki elektronicznej. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2010 roku wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Laureat m.in: Złotych Lwów za najlepszą muzykę filmową na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Twórca muzyki do kilkunastu filmów animowanych m.in.:
Historia Bramy Wyżynnej - w reżyserii Mariusza Sławińskiego (2012),
Notatnik ekologiczny - w reżyserii Janusza Martyna (2011-2013),
Dar skarbnika - w reżyserii Roberta Turło (2010)
Między nami bocianami - serial animowany (2000-2004)
Bajki i baśnie polskie - serial animowany (2003 - 2010).

 

Grupa Smacznego –   firma producencka oraz studio animacji działające w Gdańsku. Założone w 2004 roku przez Roberta Jaszczurowskiego, Łukasza Kacprowicza i Marcina Wasilewskiego. Obecnie zatrudnia na stałe kilkanaście osób, a także współpracuje z kilkudziesięcioma animatorami, ilustratorami, storyboardzistami, scenarzystami, kompozytorami muzyki i montażystami. Studio tworzy własne filmy animowane w technice 2D, seriale, teledyski, filmy krótkometrażowe, filmy edukacyjne dla dzieci, czołówki programów telewizyjnych, czołówki filmów, reklamy i ilustracje do książek dla dzieci i publikacji interaktywnych.
 
Największą dotychczasową produkcją GS była seria animowana Harry and Toto (na podstawie oryginalnej koncepcji Paula Shuttlewortha) dla BBC Worldwide, prezentowana na kanale Cbeebies w wielu krajach, a także animacje do filmu 1409. Afera na zamku Bartenstein. Twórcy z Grupy Smacznego zrealizowali również szereg animowanych czołówek do znanych programów telewizyjnych, m.in. Duże dzieci.
Wyprodukowany przez GS film krótkometrażowy Agronauta był prezentowany na międzynarodowych festiwalach animacji, a wspomniany Harry i Toto znalazł się w oficjalnej selekcji międzynarodowego festiwalu animacji w Annecy we Francji w 2009 roku.

Warsztaty, przeglądy i spotkania odbywają się w ramach projektu Polska Szkoła Animacji – Fenomen artystyczny.
 

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska