ŁAŹNIA 1 2008 - ŁAŹNIA MIESZANA CZYLI 8 MARCA W ŁAŹNI
04.03-09.03.2008

kuratorki: Agnieszka Wołodźko,
Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka


Łaźnia mieszana czyli 8 marca w Łaźni.
Już po raz kolejny postanawiamy sobie nie odpuścić 8 marca – tego dziwacznego święta, obciążonego dość niejednoznaczną tradycją, która staje kością w gardle zarówno mężczyznom jak i kobietom. Ale czemu nie przekuć tej tradycji na coś przyjemnego?
Dlatego zapraszamy na przygotowane przez nas wydarzenia, odbywające się pod hasłem „Łaźnia mieszana”.

4-9 marca 2008
Organizujemy Mini-targi sztuki kobiet. Zaproszone przez nas artystki (nie tylko trójmiejskie) przygotują niewielkie gabarytowo i dostępne cenowo prace, które mogą stać się świątecznymi upominkami. Przy tej okazji powstaje mała wystawa dzieł (dziełek), będących wypowiedziami artystek na temat kobiecości i relacji damsko-męskich. Prezentowany będzie również dokument refleksyjny Beaty Staszyńskiej pt.: "la...lala....czekanie czekanie czekanie na niespotykane". Nie do końca na poważnie, raczej z przymrużeniem oka. W Mini-Targach udział wezmą m.in.: Beata Sosnowska, Magda Franczak, Magda Bielesz, Marta Handschke, Katarzyna Jóźwiak, Dorota Nieznalska, Agnieszka Wołodźko, Joannna Zastróżna, Jola Woszczenko, Joanna Gęsiorska, Malina Tomaszewska, Manual, Hanna Nowicka, Małgorzata Żerwe.
Prace będą eksponowane w Łaźni od 4 marca w godz. 12:00-18:00, natomiast zakupów będzie można dokonać 8 marca w godz. 12:00-21:00 i 9 marca w godz. 12:00-18:00.
Kontakt w sprawie Mini-targów: Agnieszka Wołodźko, a.wolodzko@laznia.pl

8 marca 2008, godz. 17:00
Projekcja filmowa: Katarzyna Kozyra „W sztuce marzenia stają się rzeczywistością”
Katarzyna Kozyra od 2003 roku realizuje projekt „W sztuce marzenia stają się rzeczywistością”,
na który składają się serie performance, akcji parateatralnych, happeningów z udziałem publiczności oraz filmów. Artystka przyjmuje w nich rolę zarówno reżyserki, aktorki pierwszoplanowej jak i medium kształtowanego przez mistrzów. Poszukując idei „prawdziwej kobiecości” wciela się w różne wymarzone role, m.in. diwy operowej, drag queen, gwiazdy pop. Wszystkie te działania poparte są długotrwałymi przygotowaniami, nauką, ćwiczeniami póz, konwencji, operowania głosem.
Prezentowany zestaw filmów jest rejestracją tych działań.

8 marca 2008, godz. 19:00
Wykład: Kazimierz Piotrowski „Mamidło. Kobieta jako fenomen nasycony”
W dyskusji o kobiecości dopuszczamy również męski głos. Kazimierz Piotrowski , posługując się wypowiedziami Kanta i Nietzschego, będzie próbował zdemaskować przejawy pozornej kobiecej niewinności z jednej strony, a drugiej – siły, prowadzącej do aktywności feministycznej. Ale to wcale nie znaczy, że zgadzamy się z jego poglądami! Liczymy na burzliwą dyskusję.


 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska