14.03-13.04.2003
Kurator wystawy: Agnieszka Wołodźko
Współpraca: Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka
Rozwijając myśl Nietzschego i de Sade'a, artysta pokazuje przejawy władzy i przemocy ujawniające się na różnych poziomach życia: od rodziny do układów politycznych i struktur życia religijnego. Stąd na jego obrazach pojawiają się obok symboli krzyża maszyny, telewizory, luksusowe towary konsumpcyjne. W swych demaskatorskich zapędach nie cofa się przed włączaniem do swej ikonografii przedstawień osób ze swego najbliższego otoczenia.
Mäki - miłośnik rzetelnego malarskiego rzemiosła - droczy się z widzem, pod płaszczykiem realizmu przemycając duże dawki groteski i karykatury.
W czasie wystawy w Łaźni publiczność będzie miała okazję spotkać artystę przy pracy, gdyż będzie on na miejscu wykańczał niektóre ze swoich płócien.
Teemu Mäki - artysta fiński, urodzony w 1967 r. w Lapua, obecnie mieszka i pracuje w Helsinkach. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Helsinkach w 1990, w styczniu 2002 otrzymał tytuł doktora za wystawę swojej twórczości, zorganizowanej w Helsinki Art. Hall. Ma na swoim koncie 27 wystaw indywidualnych, m.in. w Galerie Anhava (Helsinki), Studio Mezzo (Helsinki), Galleri Charlotte Lund (Sztokholm), Gallery Borey (St. Petersburg) i Galerie 17 (Paryż). Uczestniczył w 85 wystawach grupowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach: KIASMA - Contemporary Art Museum of Finland, City Art Museum, Helsinki, Oulu Art Museum, Oulu, Finlandia, Saastahoinen Fondation, Espoo, Finlandia i Bothnia Museum, Wasa, Finlandia. Poza studiami z zakresu filozofii i teorii sztuki zajmuje się również teatrem: uprawia sztukę aktorską. Ostatnio brał udział w spektaklu pt.: Amoralia wystawianym w KIASMA - Contemporary Art Museum of Finland.