Młoda australijska artystka polskiego pochodzenia. Ukończyła z wyróżnieniem kierunek sztuki wizualne na Queensland College. Wyróżniona w wielu przeglądach, m.in. Santhorpe Art Festival w Santhorpe, Australian Stencil Art Prize w Sydney, Your Fat Face w Brisbane..
W swoich pracach porusza zagadnienia społeczne i polityczne. Artystka bada granice indywidualnej wolności, pytając jak dominujące ideologie wkraczają w nasze życie, w jakim stopniu jesteśmy w stanie poświęcić dla nich prawdę i indywidualizm. W swoich pracach wykorzystuje język politycznej propagandy i współczesnej reklamy. Współpracuje z Brentem Wilsonem
Gabriella Szablewska i Brent Wilson są artystami, którzy posiadają sumienie, przymuszające ich do komentowania chorób współczesnego społeczeństwa. Poszukują oni form dialogu z odbiorcą wykraczających poza ramy galeryjnego „white cube`a”. Obydwoje odebrali wykształcenie malarskie, będąc absolwentami Wydziału Sztuk Wizualnych Queensland College of Art i Griffith University w Brisbane w Australii. Od ostatnich kilku lat, ich twórcze zainteresowania skupiły się na eksploracji komunikacyjnego potencjał przedmiotów - ich zdolności do wyrażania idei, prowokowania myśli. Artyści wykorzystują trójwymiarowe obiekty z pełną świadomością zmian zachodzących w malarstwie współczesnym, aby podkreślić istotę użytego materiału oraz zaniedbany potencjał sztuki do posiadania głębszych znaczeń. Szablewska i Wilson tworząc komunikaty, sięgają do źródła wybierając obiekty o pewnym potencjale znaczeniowym. Pełne czarnego humoru prace, inspirowane są m.in. działalnością amerykańskiego komika, pisarza i muzyka Billa Hicks`a, zaangażowanymi społecznie rysunkami Davida Shrigley`a oraz ilustracjami kojarzonego z ruchem punk, Raymonda Pettibon, ujawniają zaangażowanie artystów w zagadnienia sprawiedliwość społecznej oraz fascynacje estetykę street art-u.
Od czasu rozpoczęcia współpracy wystawą It`s the thought that counts (Liczą się tylko myśli, Flipbook Gallery, Brsibane) artyści pracują nad oczyszczeniem wizualnego język swoich prac. W tych poszukiwaniach umiejętnie łączą emocjonalne, intuicyjne podejście Szablewskiej z technicznie biegłą metodą Wilsona. Scalanie postawy artysty i społecznego aktywisty staje się punktem wyjścia ich sztuki.
Wystawa zaprezentowana w CSW Łaźnia w 2012 roku, pt. Głos ponad sprawą, skupia się na pojęcie wolności słowa. Temat ten jest szczególnie ważny dla Gabrielli Szablewskiej, ze względu na jej polsko-australijskie pochodzenie i tradycje walki Polaków o ten przywilej. Praca artystów analizuje ideę demokracji, jej potencjał do uwalniania jednostki. Świadomi polskiej walki o wolność w czasach opresyjnego reżimu, artyści zachowują się jak prowokatorzy kwestionujący istniejące status quo. Swoją instalacją starają się wzbudzić wątpliwości, nie podważają przy tym politycznego systemu, który proponuje wolność jako ideał.