ŁAŹNIA 1 2007 - DOTYK SZTUKI
10.05.2007

Projekt „Dotyk Sztuki” zakłada, w terminie czerwiec - grudzień 2007, realizację cyklu warsztatów dla dzieci i młodzieży z Dolnego Miasta (zaniedbanej dzielnicy Gdańska, w której znajduje się CSW Łaźnia) prowadzonych przez znanych polskich artystów mających doświadczenie w pracy z dziećmi: Roberta Turło, Adama Witkowskiego i Julitę Wójcik. Każdy z warsztatów zostanie poprzedzony prezentacją kluczowego dla niego zagadnienia w formie krótkiej prezentacji – wykładu.

Konfrontacja artystów o tak zróżnicowanym podejściu do sztuki i materii, w której tworzą, zapewni wielostronność ujęcia i przedstawienia zagadnień związanych z twórczością artystyczną. Zadaniem warsztatów będzie rozwój kreatywności uczestników jak również pobudzenie poczucia odpowiedzialności za wspólną przestrzeń miejską, w której żyją i chęci do jej ulepszania.

PROGRAM WARSZTATÓW:

Warsztaty prowadzone przez Mariusza Warasa

Warsztaty stanowić będą wprowadzenie do współczesnego street artu. Ich celem będzie zapoznanie dzieci i młodzieży z technikami szablonu I malarstwa ulicznego. Rezultatem będzie pomalowanie części Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku przez uczestników warsztatów pod kierunkiem prowadzącego. Część warsztatowa poprzedzona zostanie rysem historycznym street artu. Uczestnicy nauczą się wykonywać własne szablony I odbijać je za pomocą farby w sprayu. Zostaną także zapoznani z regułami rządzącymi wielkoformatową kompozycją malarską.

TERMINY: 8, 14, 21, 28 maj i 1 czerwca

Warsztaty prowadzone przez Roberta Turłę

Warsztaty przybliżą uczestnikom proces powstawania animacji filmowej i odbędą się w następujących blokach tematycznych:

1.Techniki klasyczne – manualne

2.Animacja klasyczna z użyciem komputera

3.„Budowanie ujęcia”

4.Dźwięk w filmie animowanym

TERMINY: 1, 8, 15, 22 października

Warsztaty prowadzone przez  Adama Witkowskiego

Rytm/Cisza/Dźwięk – Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci z różnymi wartościami muzycznymi/dźwiękowymi (począwszy od ciszy poprzez rytmy, kończąc na hałasie), zwrócenie uwagi na ich równoważność w świecie dźwięków. W czasie warsztatów dzieci poznają możliwości jakie daje nagrywanie dźwięku oraz poznają istotną rolę jaką w dużych zespołach muzycznych pełni dyrygent.

Efektem warsztatów będzie dźwiękowa płyta CD-R z zapisem przeprowadzonych ćwiczeń.

TERMINY: 3-8 czerwca 2007

Warsztaty prowadzone przez  Julitę Wójcik

Projekt zakłada działania w przestrzeni miejskiej gdzie artystyczna interwencja może być dostrzeżona przez przypadkowego przechodnia. Akcja w przestrzeni publicznej na zasadzie „pożytecznego działania” wprowadzi do warsztatów element socjalizujący. Nauczy uczestników, że należy dbać o środowisko, w którym żyją i funkcjonują.

TERMINY: 19 - 23 listopada 2007


Na wszystkie warsztaty WSTĘP WOLNY

Warsztaty tylko dla grup zorganizowanych!!!!!!!!!

Grupa min.15 osób
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska