Artyści
Sokolnicka Kama
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Odbyła pobyty twórcze m.in. w Europejskim Centrum Współczesnych Działań Artystycznych CEAAC w Strasburgu (2004). Jej prace znajdują się w kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i w kolekcjach prywatnych. Nagroda za wspólną pracę z Tomaszem Zalejskim-Smoleniem na 8. Raciborskim Festiwalu Sztuki (2008), nominacja do nagrody kulturalnej "Gazety Wyborczej" WARTO (2010). Swoje prace prezentowała m.in. w Polsce, Niemczech, Szwecji, Wielkiej Brytanii.
W swoich pracach zajmuje się głównie procesami związanymi z miejscem, terytorializmem, obrazem jako funkcją pamięci, emocji, percepcji, potrzebą orientacji w otoczeniu oraz fenomenem horror vacui. Oscyluje pomiędzy obserwowaniem a byciem wewnątrz. Posługuje się różnymi mediami analizując relacje między przestrzenią, człowiekiem i przedmiotami; ważne jest to, co dzieje się między tymi elementami, co nie tkwi w nich samych. Wszystko to konsekwentnie znajduje odbicie w formach i materiałach, jakich artystka używa do swoich realizacji.
W 2010 roku artystka uczestniczyła w wystawie zbiorowej w CSW Łaźnia, pod tytułem The Dump – recycling myśli.
W 2012 roku wzięła udział w wystawie, zorganizowanej przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Instytut Adama Mickiewicza, pt. Unwanted Visitors. Wystawa oparta została na narracjach trzech miejsc – gdańskiej Starówki, Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie. Ich opowieść rozpoczyna się w latach 50-tych ubiegłego stulecia i opowiada historię ideologii doby stalinizmu. Wystawa Unwanted Visitors oddaje budynkom głos, starając się odnaleźć sens ich opowieść.