9.06. - 10.06.2007
1. Organizator:
Centrum Sztuki Współczesnej ‘Łaźnia’
2. Cel konkursu:
- odkrywanie nowych talentów
- rozwijanie zdolności wokalnych
- prezentacja umiejętności wokalno-scenicznych
3. Warunki uczestnictwa:
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych:
I grupa 6-9 lat
II grupa 10-13 lat
III grupa 14-17 lat
Należy zaprezentować dwie piosenki w j. polskim o dowolnej tematyce.
Jedna z nich może być twórczością własną.
Czas występu nie może przekroczyć 7 min.
Wykonawca zapewnia sobie podkład muzyczny lub akompaniament, jest również możliwość zaśpiewania a cappella.
Uczestnik może wystąpić z zespołem muzycznym do 4 osób.
4. Decyzja Jury jest ostateczna i nieodwołalna.
5. Termin i miejsce:
CSW ‘Łaźnia’
9.06.2007r. - ELIMINACJE
I grupa 11.00 – 13.00
II grupa 13.15 – 15.15
III grupa 15.30 – 17.30
10.06.2007r. – FINAŁ
6. Zgłoszenia przyjmujemy do 1.06.2007r. pod nr tel.: 058 305 40 50; prosić Annę Kozłowską lub mailem: a.kozlowska@laznia.pl (podając: imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, tel., tytuły piosenek i podkład- muz./akomp./a cappella).
DLACZEGO BIM – BOM???
Teatrzyk Bim-Bom to grupa złożona ze studentów Politechniki Gdańskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych i Akademii Muzycznej. Powstał w 1955 roku. Działali w nim m.in. Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Jacek Fedorowicz, Włodzimierz Bielicki, Tadeusz Chyła.
Teatrzyk już od pierwszej premiery był rewelacją. O jego ogromnej popularności zadecydowało to, że w czasach cenzury ograniczającej w dużym stopniu swobodę wypowiedzi, potrafił uczynić z milczenia narzędzie efektywnej komunikacji i bardzo skuteczną broń. To, o czym wolno było mówić, przedstawiano w sposób wieloznaczny i metaforyczny, natomiast to, co nie było dozwolone, wręcz przeciwnie: wyrażano aluzją lub skrótem w sposób tak jednoznaczny i czytelny, że przesłanie to było doskonale rozumiane na całym świecie. Bim-Bom był teatrem wysoce autorskim, nie do podrobienia. Cechował się własną, specyficzną poetyką i niepowtarzalnym stylem. Wszystkie jego programy, to w gruncie rzeczy stosunkowo proste składanki: skecze, piosenki czy scenki pantomimiczne. Bimbomowcy głosili, że w każdym człowieku jest coś z koguta - uosobienie pychy, biurokracji i zła - i z kataryniarza, który na swoim sercu-katarynie wygrywa najpiękniejsze melodie.
Łącznie zaprezentowano ponad 370 przedstawień w kraju i za granicą (między innymi w Moskwie, Wiedniu, Brukseli i Paryżu), które zebrały właściwie wszystkie liczące się w owym czasie nagrody na studenckich przeglądach i festiwalach.
PROWADZENIE:
KATARZYNA ROGALSKA - jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat związana jest z Capellą Gedanensis, jako muzyk instrumentalista wykonujący partie skrzypcowe. Zrealizowała wiele nagrań płytowych. Koncertowała m.in. z Wandą Wiłkomirską i Konstantym. A. Kulką. Występuje również jako wokalistka.
Pracuje z dziećmi, organizując dla nich zajęcia chóralne. Wśród wielu dokonań można wymienić udział dzieci w nagraniach płyty „Z Tobą” oraz w nagraniach radiowych i telewizyjnych, jak również w koncertach na rzecz starców i dzieci z Domów Dziecka.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzieci, które nie pozostawily nr.tel prosimy o kontakt pod (58)305 40 50 bądż a.kozlowska@laznia.pl