Art+Science Meeting to trwający od 2011 roku cykl wystaw, konferencji, wykładów, programów edukacyjnych oraz publikacji opisujących i przybliżających zagadnienia z pogranicza sztuki i nauki. Progresywna sztuka podejmuje dziś zadania badań kulturowych wpisując się przy tym zwykle w nurt teorii krytycznej, a również prowadzi twórczy dialog z biotechnologią, genetyką, informatyką, nanotechnologią, badaniami nad sztucznym życiem i sztuczną inteligencją, jak i z licznymi dyscyplinami inżynierskimi.
Nie jest to wyłącznie efekt nowych, samodzielnie formowanych aspiracji sztuki, lecz także wynik całego splotu okoliczności, oddziaływania wielu czynników, kształtowania się różnych tendencji społecznych i kulturowych. Należy do nich niewątpliwie i dwudziestowieczny proces przeobrażeń koncepcji dotyczących nauki - jej statusu, instrumentów i metod działania.
Artyści stanowią tę „uwrażliwioną” grupę społeczną, która podejmuje wszystkie ważne dla naszej cywilizacji tematy. Nie obawiają się dotykać spraw jeszcze do końca niezbadanych. Poprzez swoją twórczość stawiają pytania, na które nauka – wymagająca twardego dowodu - nie ma jeszcze odpowiedzi.
W ramach projektu realizujemy cykl warsztatów, koncertów i wykładów dotyczących muzyki eksperymentalnej pod tytułem Dźwiękowiska oraz cykl warsztatów artystyczno - robotycznych Man Machine.