12.11.2004, godz.18:00
koncert, video, interakcja
Australijski duet HEDKIKR tworzy unikalną mieszankę kompozycji elektronicznych z interaktywnym, video i intensywną improwizacją. Od roku 2001, kiedy to Vickery i Moore stworzyli projekt, zagrali m.in. w The Knitting Factory (NYC), DC International Dance+ Improv Festival, WhatisMusic? Festival and MIUC (VIC), Bienalle of Electronic Art Perth, the Totally Huge Festival and Club Zho (WA) oraz ostatnio w trasie koncertowej w USA. HEDKIKR współpracuje blisko z Tissue Culture and Art, grupą artystyczną z Perth, inspirując się światem organicznym, zasadami rządzącymi komórkami ciała, przekładając je na realizacje muzyczne. Muzyka i obraz duetu HEDKIKR to interakcja dżwięku, psychicznych doznań oraz podświadomości. Artyści często współpracują z tancerką MIBURI MIDI JUMP SUIT, wykorzystując ruch w celu uzyskania większej interakcji dzieła.
Lindsay Vickery – kompozytor, performer. Jego twórczość to interaktywne połączenie muzyki akustycznej z elektroniczną. Pracuje nad muzycznymi projektami solowymi, improwizuje, tworzy realizacje z pogranicza opery oraz interaktywnego video. Prezentuje swoje prace w Azji, Europie, oraz USA oraz oczywiści w Australii. Jako niezależny artysta improwizujący grał w Galapagos (NY), HarvestWorks (NY), Zeitgeist (MA), IMC (IL), CEMI (TX), Kraakgeluiden (NLD), VibeBar (UK), REV01 (QLD), MIUC (VIC), Whatismusic? (VIC), VCA (VIC), Sydney Fringe, Totally Huge, and Club Zho.
Darren Moore, pochodzi z Australii, perkusista, studia w WAAPA. Przez kilka lat związany był z londyńską sceną muzyczną, nagrywając z różnorodnymi formacjami muzycznymi, od jazzu, big bandu, bluesa, poprzez funk, sesje studyjne i realizacje awangardowe. Od 2001 roku angażuje się / już w Perth/ w projekty niezależne m.in. duet HEDKIKR i Open Source Project.
Kaffe Matthews, Anna Zaradny, Robert Piotrowicz
elektronika, video
(Londyn, Szczecin)
Kaffe Matthews - jest jedną z najaktywniejszych artystek sceny nowych mediów elektronicznych w Europie. W swojej praktyce wykorzystuje najnowsze gadżety elektroniczne budując nowe relacje między dźwiękiem i obrazem. Od 1996 roku występuje regularnie w klubach, galeriach, salach koncertowych. Grała m.in. z Ryoko Kuwajima, Zeena Parkins, Sachiko M, Ikue Mori, Marina Rosenfeld, o’blaat, Oren Ambarchi, Alan Lamb, Christian Fennesz.
Robert Piotrowicz - pierwotnie gitarzysta, obecnie coraz częściej w otoczeniu analogowych urządzeń, których złożone, gęste sygnały zestawia z brzmieniem elektrycznej gitary. Zaangażowany w projekty multimedialne, współpracuje z filmowcami, improwizuje do filmów. Koncertował w Europie i w USA. Współpracuje z muzykami improwizującymi m.in. z Burkhardem Stangl’em, Anną Zaradny, Tony Buck’iem, John’em Butcher’em, Martinem Klapper’em, John’em Hegre’m, Xavier Charles’em, Jerome’em Noetinger’em, Kevinem Drumm’em. Wspólnie z Anna Zaradny prowadzi wydawnictwo Musica Genera, które organizuje Festiwal Muzyki Improwizowanej Musica Genera Festiwal. www.rwert.art.pl
Anna Zaradny - klasycznie wykształcona saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej. Wykorzystuje swoje przygotowanie na gruncie muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Traktuje instrument jako otwartą, organiczną formę. Zaradny korzysta z komputerowej elektroniki. W ostatnim okresie podjęła współpracę z teatrami,
tworząc muzykę do spektakli. Współpracowała m.in. z Burkhardem Stanglem, Tonym Buckiem, Johnem Butcherem, Joe Williamsonem, Johnem Herge. Wsolnie z Robertem Piotrowiczem uczestniczyła w festiwalach: Audio Art Festiwal, Muzyka z Mózgu In Beetwen Chicago, Jazz in E., Copenhagen Jazz Festiwal, Jazz en Gâtineite. Koncertowała w wielu krajach europejskich i w Stanach Zjednoczonych.
wstęp wolny
Kurator: Joanna Charchan