ŁAŹNIA 1 ŁAŹNIA 2 Niewidzialne Architektury - open call
Gdzie znajdują się wszystkie utracone przez nas miejsca? Jaką rolę pełnią nadal w naszym życiu?
 
 
Przekształcone z powodu urbanistycznych zmian / zniszczone przez wojnę / będące scenerią dla emocjonalnych konfliktów lub punktów zwrotnych w życiu. Te – jak i inne – miejsca z czasem stały się niewidoczne dla naszych oczu. Nie odwiedzamy ich już więcej, ponieważ jest to albo zbyt niebezpieczne, bolesne albo ich fizyczna konstrukcja została już zniszczona albo jest to po prostu bezcelowe. Jednak pomimo tego, architektura tych istotnych dla nas miejsc zachowała się gdzieś głęboko w zakamarkach naszej pamięci. 
 
Simone Basani i Alice Ciresola, rezydenci CSW ŁAŹNIA, pracują obecnie nad swoim projektem „Niewidzialne Architektury” – performensem opartym na wspomnieniach mieszkańców Trójmiasta, dotyczącym ich własnych, utraconych miejsc.
 
 
Czy masz wspomnienia miejsc które już nie istnieją? W Trójmieście lub gdziekolwiek indziej na świecie? Jeśli tak – chcielibyśmy z Tobą o tym porozmawiać. Spotkajmy się! Twoja opowieść może stać się częścią performensu.
 
Mówisz po rosyjsku i angielsku? Albo po polsku i angielsku? A może posługujesz się wszystkimi trzema językami? I masz wolną chwilę? Szukamy takich osób jak Ty! Dołącz do naszego zespołu wspierającego tłumaczenia.
 
Jesteś tancerzem/tancerką, aktorem/aktorką albo performerem/performerką? Poszukujemy profesjonalistów do współpracy, zainteresowanych technikami performatywnej dokumentacji i przekazywaniem cudzych historii.
 
Prosimy o kontakt do 2 września 2018.
Napisz do nas na: alicebtoklas.alicebtoklas@gmail.com
 
Zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi projektu “Niewidzialne Architektury”, z opowieścią Beaty o jej utraconym miejscu w Gdańsku.
 
Projekt prowadzony jest we współpracy z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku - dziękujemy za wsparcie! 
 
"Niewidzialne Architektury" odbywa się w ramach międzynarodowego projektu Artecitya, finansowanego z Program Kreatywna Europa 2014-2020.
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska