Artyści
Skiba Krzysztof
Muzyk, autor tekstów, satyryk, telewizyjny showman, felietonista, autor happeningów i wokalista rockowy. W latach 80. lider Pomarańczowej Alternatywy w Łodzi i organizator wielu happeningów oraz akcji ulicznych. Współzałożyciel anarchistycznego Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego. W latach 80. współpracował z Ruchem Wolność i Pokój. Autor wielu przebojów zespołu Big Cyc, z którym nagrał 15 płyt. Ma na koncie także dwie płyty solowe. W 2013 roku, wspólnie z Pawłem Konnakiem, został nagrodzony Krzyżem Wolności i Solidarności za walkę z systemem komunistycznym w czasach PRL.
Prowadził i współprowadził wiele programów telewizyjnych, jak choćby Lalamido, czyli porykiwania szarpidrutów (TVP2). Zajmuje się również publicystyką. W czasach PRL publikował w pismach drugiego obiegu, takich jak "Gilotyna" i "Homek". Ponadto drukował felietony i teksty satyryczne m.in. w „Gazecie Wyborczej”, ale też w pismach literackich takich jak „bruLion”, „Tygodnik Literacki”, „Lampa” oraz „B-1”. Od 2005 publikuje felietony w miesięczniku studenckim „dlaczego”, a od 2006 w Wirtualnej Polsce. Przez kilkanaście lat był stałym felietonistą tygodnika „Wprost”.
Jego autorski cykl felietonów pt. Skibą w mur doczekał się publikacji książkowej w 2005 roku. W czerwcu 2009 ukazał się zbiór opowiadań satyrycznych Krzysztofa Skiby Opowiadania podwodne. W 2010 roku artysta wydał, napisaną wspólnie z Jarosławem Janiszewskim i Pawłem Konnakiem, książkę pt. Artyści, wariaci, anarchiści – opowieść o gdańskiej alternatywie lat 80., dokumentującą niezależne happeningi, performanse, koncerty i inne wydarzenia artystyczne z lat 80. XX wieku, które wpisały się w historię punk rocka, Pomarańczowej Alternatywy, Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego oraz Tot-Artu.
Krzysztof Skiba współpracował wielokrotnie z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w ramach projektu Mistycy - Literaci - Wariaci. W 2010 roku prezentował swoją twórczość literacką i felietonistyczną, w 2011 roku odbyła się promocja jego książki Artyści, wariaci, anarchiści – opowieść o gdańskiej alternatywie lat 80., a w 2012 roku był moderatorem i prowadzącym spotkanie w ramach cyklu. Ponadto w 2011 prowadził obchody 25. lecia formacji TotArt, które odbywały się w CSW Łaźnia.